Do 15. listopadu mají šanci přihlásit se noví zájemci o značku JESENÍKY originální produkt® v kategorii výrobků. Producenti potravin nebo zemědělských či řemeslných výrobků se mohou přidat ke stávajícím devíti desítkám originálních výrobků, které nesou fialový zvonek jesenický pro svou originalitu, původ, invenci či tradici.

Koordinátor značení v Jeseníkách obecně prospěšná společnost Místní akční skupina Horní Pomoraví dává příležitost získat prestižní označení pouze dvakrát do roka. Celý proces certifikace je náročný na čas i organizaci lidí. Každého žadatele totiž posuzuje jedenáctičlenná certifikační komise. V ní je odborník na historii, na cestovní ruch, nechybí ani zástupce ochrany jesenické krajiny i lidé z praxe, tedy samotní držitelé ochranné známky.

Ti všichni posuzují, zda je produkt, služba nebo zážitek tradiční, původní a současně i šetrný vůči prostředí, kde vzniká či je poskytován. „Komise je nejdůležitější orgán, který má hlavní slovo. Proto doufáme, že i letos se podaří zasednout a ohodnotit každého žadatele –zaslouží si to Jeseníky i tito odvážní a kreativní lidé, kteří jdou doslova s kůží na trh,“ říká koordinátorka značky Alena Dvořáková.

Veškeré informace najdou zájemci na webu www.regionalni-znacky.cz/jeseniky/cs/aktuality/, na stránkách koordinátora www.mashp.cz či přímo u koordinátorky Aleny Dvořákové na tel.: 725 080 729 či e-mailu alena.dvorakova@hornipomoravi.eu.

26. VÝZVU k předkládání žádostí o udělení značky „JESENÍKY originální produkt®“ najdete ZDE.