MAS Horní Pomoraví otevřela letos v únoru Poradnu Hanušovice. Ta poskytuje zdarma pomoc a podporu lidem ve věku 18+, kteří se vlivem dluhů a exekucí ocitli v tíživé sociální situaci.

Lidé, kteří spadli do dluhové pasti se dřív nebo později dostanou do složité sociální situace. Řeší například nezaměstnanost, zvládání rodinného rozpočtu a další potíže, které se postupně nabalují.

Jako prevence těchto případů vznikla Poradna Hanušovice, která je akreditovanou osobou Ministerstva spravedlnosti pro služby v oblasti oddlužení. Současně také poradí v problematice dávek a hledání vhodné práce.

„Typicky se na nás obracejí lidé, kteří svoji situaci způsobenou dluhy a exekucemi nemohou v danou chvíli vyřešit svými silami. Společně hledáme řešení. Vyjednáváme s věřiteli a řešíme splátky. Daří se nám zastavovat neoprávněné exekuce. Pokud to situace dovolí, můžeme také podat návrh na povolení oddlužení neboli osobní bankrot“, říká sociální pracovnice poradny Michaela Vrbová.

„V poradně jsme schopni pomoci vyřešit složitou situaci dřív, než se problémy ještě více prohloubí. Čím dřív přijdete, tím snazší to bude“, zve do poradny sociální pracovnice.

Konzultace probíhají v kanceláří MAS Horní Pomoraví (Informační centrum Hanušovice) po předchozí domluvě v pondělí 8-15, středu 8-15 a pátek 8-14 hod.

 

Kontaktní osoba:

Bc. Michaela Vrbová, DiS.
tel.: 702 213 244
mail: vrbova@hornipomoravi.eu

www.hporadna.cz