Média

Zasedání certifikační komise udělující ochrannou známku JESENÍKY originální produkt pro výrobky

Bylinné kulinářství i hrnce a pánve. Regionální značka má sedm přírůstků.

Sedm nových produktů, které vznikají nápady a rukami místních lidí, nese od úterý 16. června značku JESENÍKY originální produkt®. Certifikační komise zasedla netradičně v prostorách výroby jednoho z uchazečů o ochrannou známku, tuzemského producenta nádobí v Javorníku.

Technické vzdělávání šumperských dětí podpoří 120 stavebnic

Polytechnické vzdělávání dětí je v dnešní době velice důležité. Mnoho firem se totiž potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků technického zaměření. Tři šumperské základní školy proto v těchto dnech získaly přes 120 stavebnic pro žáky prvního stupně. Ty mají za úkol podpořit nejen jejich zručnost ale i tvořivost.

Dobrovolným hasičům ze Staroměstska pomáhá nová technika

Dobrovolní hasiči ze Starého Města pod Sněžníkem získali nové zásahové vozidlo. Podobnou dodávku například k evakuaci osob mají i kolegové v Jindřichově a Branné. Nová technika přišla podle informací předkladatele projektů, Místní akční skupiny Horní Pomoraví, celkem na zhruba 3 miliony korun. Jednotkám výrazně pomohla evropská dotace.

Poznej svého farmáře – Ekologická zemědělská farma Branná

Série poznávacích akcí pro veřejnost mají za cíl propojit menší a střední farmáře s jejich potenciálními spotřebiteli. Návštěvníkům budou zde nabídnuty ochutnávky výrobků přímo od farmářů-prvovýrobců, nákup kvalitních potravin z regionu a také možnost podívat se, jakým způsobem farmáři vlastně hospodaří a vyrábí své produkty.

Přinášíme Vám reportáž z Branné.

V Hrabové se představily regionální značky Jeseníky a Haná

Výstavu, která představila dvě regionální značky Olomouckého kraje JESENÍKY originální produkt® a HANÁ regionální produkt® přichystala na sklonku října obec Hrabová s Místní akční skupinou (MAS) Horní Pomoraví. Informace a ukázky o místní produkci přilákaly na pět stovek návštěvníků do hrabovské sokolovny ve dnech od 27. do 30. října.

Výstava nesla název Křížem krážem krajem Jeseníků a Hané aneb šikovní lidé v horách a úrodném kraji. Po celou dobu průběhu zdejší expozice byly vystavené ukázky výrobků řemeslníků a informace o regionální výrobě a systému celorepublikového značení pod Asociací regionálních značek. Navíc v sobotu 29. a v neděli 30. října mohli návštěvníci zhlédnout některé způsoby výroby či ochutnat místní produkty.

Reportáže z úspěšných projektů z uplynulého programového období

Revitalizace Muzea čs. opevnění KS-5 U potoka

Dvě desetiletí činnosti má za sebou Klub vojenské historie Kralka, který provozuje v pěchotním srubu v Malé Moravě muzeum. Jubileum slavili členové klubu v rámci tradiční vzpomínkové akce Oživený bunkr v posledním zářijovém víkendu.
Prostřednictvím Místní akční skupiny Horní Pomoraví mohl Klub vojenské historie Kralka rozšířit služby pro veřejnost a vyřešit některé technické problémy historického objektu. Spolek se stará o pěchotní srub KS5 U potoka. V rámci čtvrté výzvy Strategického plánu Leader Horní Pomoraví čerpal klub dotaci ve výši 477 tisíc korun.

Ostatní videa

Prezentace značky Jeseníky originální produkt 
na R1 Morava

Den mikroregionu Zábřežsko – Postřelmov
26.5.2012