Do 30. května 2024 mají šanci přihlásit se noví zájemci o značku JESENÍKY originální produkt® v kategorii výrobků, služeb či zážitků. Producenti potravin nebo zemědělských či řemeslných výrobků, producenti služeb či majitelé zážitků se mohou přidat ke stávajícím třinácti desítkám originálních výrobků, služeb a zážitků, které nesou logo fialového jesenického zvonku pro svou originalitu, původ, invenci či tradici.

Každého žadatele posuzuje jedenáctičlenná certifikační komise. V ní je odborník na historii, na cestovní ruch, nechybí ani zástupce ochrany jesenické krajiny i lidé z praxe, tedy samotní držitelé ochranné známky.

Ti všichni posuzují, zda je produkt, služba nebo zážitek tradiční, původní a současně i šetrný vůči prostředí, kde vzniká či je poskytován. „Komise je nejdůležitější orgán, který má hlavní slovo. Proto doufáme, že i letos se podaří zasednout a ohodnotit každého žadatele –zaslouží si to Jeseníky i tito odvážní a kreativní lidé, kteří jdou doslova s kůží na trh,“ říká koordinátorka značky Alena Dvořáková.

Nyní je čas předkládat vyplněné žádosti s přílohami – elektronicky nebo osobně.

Veškeré informace a podmínky výzvy najdete v dokumentech níže.

Kontaktní osoba: Ing. Alena Dvořáková: 725 080 729, alena.dvorakova@hornipomoravi.eu

 

  • Výzva výrobky ZDE
  • Výzva služby ZDE
  • Výzva zážitky ZDE